Striort Çatlak Tedavisi

Sağlık sadece hastalık ya da sakatlığın bulunmaması değil; fiziken, ruhen ve sosyal olarak tam bir iyilik halidir.

G?zelli?ini Ke?fet...

Striort Çatlak Tedavisi

Çatlaklar özellikle kadınların çok fazla yakındığı bir cilt problemidir. Çatlak tedavisi için geçmişten günümüze değin pek çok yöntem denense de kalıcı bir metodun bulunması uzun zaman almıştır.  Cilt çatlağı özellikle estetik görünümü bozduğu için kadınlar tarafından en çok şikayetçi olunan konulardan biridir. 

Striort çatlak tedavisi ile çözülemeyen bir sorun gibi görülen çatlaklar, giderilmeye başlanmıştır.  Striort çatlak tedavisinde iğne ya da lazer kullanılmaz. Vakumlama yöntemi ile yapılan bu tedavide tek seansta %80’e kadar çatlak görünümünün azaldığı gözlemlenmiştir. Cilt çatlaklarının sebebi pek çok faktöre bağlıdır. Bu görüntünün rahatsız edici olması psikolojik sorunlara yol açmaktadır.  Çatlaklar hayatınızda büyük bir problem olmadan striort çatlak tedavisini deneyebilirsiniz. 

Striort çatlak tedavisi nasıl bir yöntemdir ki yüksek başarı oranına sahiptir? Çatlak problemi yaşayan kişilerin bu problemle nasıl savaşacaklarını öğrenmek istediklerinde striort tedavisi karşılarına çıkacaktır. Uygulanan bu yöntemin yüksek başarı oranına ne şekilde ulaştığı merak konusudur. Tedavi esnasında vakum barometresi olan bir cihaz yardımıyla çatlak görünümünün azalması sağlanır. Çatlak görünümünün hızla kaybolması için kan akışını hızlandıran solüsyonlar ve bu tedavi için geliştirilen Fibroderms isimli bir cihaz kullanılır. Tedaviye başlamadan önce cilt problemi yaşayan kişiye lokal anestezi uygulanır. Böylece hasta tedavi esnasında hiçbir şekilde acı hissetmez. Yaklaşık iki buçuk saat süren işlem sonra çatlaklarda ciddi anlamda iyileşme meydana gelmektedir. 

Striort çatlak tedavisinde her seansta hedef belirlenir. Bunlar, sebum üretilmesini canlandırmak, elastik lifin yeniden yapılanmasına yardımcı olmak, cildin hisrasyonunu ve alt derinin kalınlığını artırmak gibi doğrudan cilt problemine odaklı hedeflerdir. Seanslar tamamlandığında kişinin istediği görünümün elde edilmesi de sağlanmış olur. Yüzde 80 oranında azalma ciddi bir orandır. Çatlak problemi yaşayan kişilerin tedaviden sonra daha pürüzsüz ve sıkı bir cilde kavuştukları gözlemlenmiştir. 

Deri çatlaklarının vücutta daha sık görüldüğü kısımlar olsa da pek çok bölgede çatlaklara ratlamanın mümkün olduğu söylenebilir. Kalça, göbek, yanak, bacak, kol, iç bacak, göğüs striort çatlak tedavisinin uygulanabileceği bölgelerdir. 

 Tedavi sürerken cilt bakım uzmanının tavsiyelerine uymak şarttır. Tedavinin olumsuz etkilenmemesi ve seans kaybı yaşanmaması için hasta uyarıları dikkate almalıdır. 

Striort çatlak tedavisi yapılan bölgenin on beş gün boyunca güneş ışığına doğrudan maruz kalması sakıncalıdır. 

Kişinin güneş kremi seçerken özellikle yüksek faktörlü güneş koruyucu seçmesi önerilir. 

Glutenli gıdaların tüketilmemesi uygun olacaktır. Hastanın yediği gıdaların içeriğine bakmadan tüketmesi sakıncalıdır. 

Hamam ve sauna gibi yerlerden uzak durmak, cildi tahriş edici (kese gibi) uygulamalardan kaçınmak gerekir. 

Çatlak tedavisi yaptırılan uzmanın ayrıca eklediği öneriler muhakkak dinlenmelidir ki istenilen oranda verim alınabilsin. Hasta elinden gelen gayreti göstererek tedaviyi destekleyici davranışları yapmaya devam ederse çatlak tedavisi istenilen seviyeye ulaşır. Bunun tam tersi olduğunda ise tedavi sürecinin olumsuz etkilendiği ve istenilen sonuca ulaşılmadığı uzmanlar tarafından uyarılmaktadır. 

Tedavi yüzde 80 oranında iyileşme sağlıyor diye herkese uygulanabilir gibi bir kaide yoktur. Bazı kişilere striort çatlak tedavisinin uygulanması doğru bulunmaz. Bunlar, gebelik döneminde ve emziren kadınlar, manstrual dönemlerinde olan kadınlar, çatlak tedavisi uygulanacak olan bölgeye yakın zamanda cerrahi işlemin uygulanmasıdır. Bu kişilerin dışındaysanız uzman kişi sizi gerektiği şekilde yönlendirecektir. 

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

Sizi arayalım
güzellik merkezi tanıtım filmi