İğneli Epilasyon

Sağlık sadece hastalık ya da sakatlığın bulunmaması değil; fiziken, ruhen ve sosyal olarak tam bir iyilik halidir.

G?zelli?ini Ke?fet...

İğneli Epilasyon

İĞNELİ EPİLASYON

İğneli epilasyon, güzellik salonlarında en çok başvurulan yöntemlerin başında gelmektedir. Güzellik dediğimizde birçok kişinin ilk tercihi iğneli epilasyondur. Bu kadar önemli olan yöntemi doğru uygulamak da son derece önemlidir. En çok başvurulan yöntem olmasına rağmen uygun olup olmadığı da yine uzmanlar tarafından belirlenmektedir. Bireyler kendi isteğine göre iğneli epilasyonu uygulama talebinde bulunamazlar. Öncelikle uzman kişilere danışmak şarttır.

İğneli epilasyon nedir, sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkündür;

Vücutta yer alan tüylerin dökülmesini kolaylaştırmak için elektronik bir cihazla uygulanan güzellik tedavisidir.

İğneli epilasyonda asıl amaç tüy köklerini tamamen yok etmek ya da ortadan kaldırmaktır. Bu yüzden uygulamada iğne araç olarak kullanılır. Vücudun herhangi bir yerinde bulunan tüyler elektrik akımı sayesinde yakılır. Yanan tüyler dökülerek istenilen vücuda kavuşulur. İğneli epilasyonun yöntemi tamamen elektrik akımına bağlıdır. Fakat bu elektrik akımı çok büyük ağrılara yol açmaz.

Akım insanın vücudunu rahatsız etmemektedir. Hatta uygulama yapılmadan önce her insanın vücut hassasiyetine göre ince bir akım ayarlaması yapılmaktadır. Yeni iğneli epilasyon yöntemleri daha ağrısız ve acısız şekilde uygulanır. İğnelerin boyutundan çok işlevselliği daha önemlidir. İğneler oldukça ince ve yumuşak bir yapıdadır. Uygulamayı yaptıracak kişilerin bu konuda içi rahat olabilir.

İğneli epilasyon uygulaması iki farklı şekilde yönteme sahiptir. Uygulama Gelvanik ve Termolisis olarak uygulanmaktadır. Her tedavi kendi içinde farklı metotlarla uygulanmaktadır. Yöntemlerin her ikisi de aynı amaca ulaşmaktadır. Aralarındaki tek fark uygulanış biçimidir. Operasyon türleri için en iyi kararı uzman vermektedir.

Termolisis İğneli Yöntem: Termolisis operasyonunda tüyler kendi kendine dökülür. Uygulama aşamasında iletken madde olarak su kullanılır. Uygulama esnasında kör titreşim uyarıları yollanır. Bu titreşim zamanlar ısınır. Ve köklere ısı yayıldıktan sonra tüyler kendiliğinden dökülür. Tüylerin döküm aşamasıyla birlikte tamamen yok olur.

Gelvanik İğneli Yöntem: Gelvanik yönteminde ise, tüy kökleri yakılır ve kurutulur. Termolisis gibi bu yöntemdeki en büyük amaç tüylerin tekrar çıkmamasıdır. Uygulama esnasında ise elektrik akımı yöntemine başvurulur. İğne ile birlikte vücutta uygulanmak istenen bölgeye elektrik enerjisi verilir. Sodyum hidroksit sayesinde tüylerin bulunduğu kök hücre sıfırlanır.

1. İğneli epilasyon işlemine öncelikle hangi bölgenin yapılacağı belirlenir. Bölge belirlendikten sonra bulunduğu alanın kökleri dikkatli şekilde incelenir. Köklerin yapısı hangi metot kullanılacağı konusunda yardımcı olmaktadır. Doğru metodu seçmek uygulamanın olumlu sonuçlanmasına yardımcı olur.

2. İkinci aşamada yöntemin uygulanmasına geçilir. Bu aşamada Gelvanik veya Termolisis yöntemi uygulanır. Kıl kökünün kalınlığına göre bir iğne ucu belirlenir. İğne ucu genellikle kıl kökünden daha ince olmaktadır. Daha sonrasında ise iğne ucu ile birlikte tüy yakma işlemine geçilir. Tüylerin hepsinin yandığından emin olduktan sonra işlem biter.

3. Son aşamada ise yanan kıllar vücuttan toparlanır. Uygulamanın yapıldığı bölge yanan tüylerden temizlenir. Burada kıl kökleri cımbız yardımıyla alınır. Kılların ya da tüylerin yanması nedeniyle cımbız işlemi canınızı acıtmayacaktır. Fakat bazı tüylerin yanmadığı fark edilirse işlemler yeniden yapılabilmektedir.

İğneli epilasyon doğru uygulandığı sürece güvenli bir yöntemdir. Uzman ve deneyim sahibi bir kişinin yapacağı operasyon son derece başarılı şekilde sonuçlanır. Tedaviyi uygulamak isteyen her bir kişi için ayrı ayrı iğne kullanılmaktadır. İğneli epilasyon yöntemi güvenli olduğu kadar etkilidir.

İğneli epilasyon işlemini erkek veya kadın herkes uygulayabilir. Ancak bazı hastalıklar operasyonun yapılmasına engel olabilir. Şeker ve egzama hastalığı bulunan kişilerin hekim onayı almaları gerekir.

Tedavi yöntemi vücudun her bölgesine uygulanabilmektedir. Bireyler, vücutta istedikleri bölgeye rahatça uygulatabilir.

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

Sizi arayalım
güzellik merkezi tanıtım filmi