Jel Sistemi

Sağlık sadece hastalık ya da sakatlığın bulunmaması değil; fiziken, ruhen ve sosyal olarak tam bir iyilik halidir.

G?zelli?ini Ke?fet...

Jel Sistemi

Her sene ve dönem güzellik salonları için trendler değişebilmektedir. Sürekli yeni ve daha gelişmiş tedavi ve operasyon yöntemleri eklenmektedir. Eklenen bu yöntemler vücudun tamamen daha hoş ve güzel gözükmesini sağlamaktır. Elbette sağlık açısından da hiçbir zararı olmaması gerekir. Jel sistemi olarak adlandırılan ve daha çok kadınlar arasında jel tırnak diye de bilinen yöntem tercih listelerinin başında yer almaktadır.

Kadınların fazla tercih ettiği yöntem günümüzde sıklıkla yapılmaktadır. Güzellik salonları merkezinde jel sistemi uzman kişiler tarafından hemen hemen her gün uygulanabilmektedir. Diğer yöntem ve tedavilere göre daha pratik olması ve kolay kolay bozulmaması tercih nedenlerinin başında gelmektedir.

Jel sistemi en çok protez tırak olarak uygulanmaktadır. Bu yüzden ismi kadınlar arasında jel tırnak ya da protez tırnak olarak kabul edilmektedir. Fakat kadınlar için isminden çok işlevselliği önemlidir. İşlevsellik bakımında incelediğinde birçok operasyona göre daha iyi sonuçlar vermektedir. Uygulatan her kadının büyük çoğunluğu operasyondan memnun. Tavsiye etme konusunda da kadınlar birbirine referans olmaktadır. Peki jel sistemi nedir? Jel sistemi nasıl uygulanmaktadır? Uygulatanlar için faydaları nelerdir?

Jel sistemi, protez tırnak uygulaması olarak bilinir. Tırnak üzerine uygulanan jel operasyonuna denilmektedir. Sürülen jel zamanla kurur ve sertleşir. Bu işlemle beraber protez tırnak yapısını alır. Uygulanması için tecrübeli bir uzman tercih edilmelidir. Farklı yöntemlerle uygulanabilse de en iyi sonucu güzellik salonlarında alabilmek mümkündür. Uzman kişilerin uygulayacağı operasyon daha başarılı sonuçlar verecektir.

Jel protez, aynı zamanda akrilik protez tırnak ile sıkça karşılaştırılmaktadır. Her ikisi piyasada en fazla kullanılan ve tercih edilendir. Bu yüzden aralarında kıyasıya bir rekabet olur. Ancak her iki yönteminde aralarında belli başlı farklar yer almaktadır. Kullanılan malzeme ve uygulama tekniği bunların başında gelmektedir.

Son döneme baktığımızda jel protez tırnak, akrilik tırnağa göre fazlaca tercih edilmektedir. Hem güzellik salonları tarafından hem de kadınlar tarafından jel tırnak uygulaması kullanılır. Kullanılmasının en büyük sebebi ise daha temiz ve güzel sonuçlar vermesinden kaynaklanmaktadır.

Jel Sisteminde Kullanılan Malzeme Çeşitliliği

  • UV Tırnak Jeli
  • UV Kurutma Işığı
  • Tırnak Fırçası
  • Törpü
  • Kütikül Yağı
  • Kütikül İtici
  • Pamuk
  • Primer Tırnak Jeli

Uygulama öncesi tırnakların temiz olması ve üzerinde kalmış ojelerin bulunmaması gerekir. Daha sonrasında jel sistemi uygulaması için tırnak yapısı tespit edilir. Törpüleme işlemlerine başlanır. Törpüyle yeteri kadar tırnaklar kısaltılır. Törpüleme işleminden sonra tırnaklar kütikül yağına batırılır. Fakat fazla kütikül yağı kalması düzgün tırnak yapısına izin vermeyebilir. Burada dikkatli olmak gerekir.

UV tırnak jeli uygulamasına başlanır. Bu uygulama ile birlikte protez tırnaklar oluşturulur. Ve ardından UV kurutma ışığında tırnaklar 2 – 3 dakika kurutulur. Son olarak yine törpü ile tırnakların yapısı düzeltilir.

Jel çıkarma işlemleri için yine bir uzmandan yardım almak en mantıklısıdır. Evde yapmaktan ziyade bir güzellik merkezinde bu işlemi tamamlanması gerekir. Çıkarma işlemi ise yine törpü yardımıyla gerçekleşmektedir.

Jel sistemi kadınların zahmet çekmemesine yardımcı olur. Her gün bakımına dikkat eden kadınlar için operasyon bire birdir. Çabuk kırılmayan ve hasar görmeyen bir tırnak yapısı oluşur. Kullanım ömrü daha fazladır. Narin ve ince bir yapıya sahiptir.

Jel tırnaklar için ilk yapım aşamasında 1 ay boyunca bakım yapılmamalıdır. Daha sonra ise tırnakların durumuna göre düzenli bir bakım gerektirebilir. Normal bir kullanımda jel sistemi tırnakları 6 ay kadar kullanılabilmektedir.

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

Sizi arayalım
güzellik merkezi tanıtım filmi