Anti - Againg Bakımı

Sağlık sadece hastalık ya da sakatlığın bulunmaması değil; fiziken, ruhen ve sosyal olarak tam bir iyilik halidir.

G?zelli?ini Ke?fet...

Anti - Againg Bakımı

ANTİ - AGAİNG BAKIMI

Yaşlanmak her insanın ortak problemidir. Hatta pek çok insan yaşlanmayı kolay kolay kabullenmemektedir. Fakat insanlar belli bir yaş aralığına geldiğinde yaşlılık belirtileri ortaya çıkar. Her ne kadar insanlar kendini genç hissetse de dış görünüm öyle göstermemektedir. İlerleyen yaşın vermiş olduğu belirtiler tek tek kendini belli eder. Bu belirtiler kişiden kişiye göre değişiklik gösterir.

Yaşlılık bir genetik sorun olduğu gibi yaşanılan sıkıntılar ve problemlerde insanı zamanla yaşlandırır. Doğallığını koruyabilen ya da doğa ile iç içe yaşayan insanların daha geç yaşlandığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Tam tersi şehir hayatı yaşayan sürekli stres ve sıkıntı olan bireylerde ise yaşlılık hormonları daha çabuk gelişmiştir. Yaşın ilerlemesi ve yaşanılan sıkıntıların baş göstermesi ciltte yaşlılık belirtilerini tetikler.

Anti aging bakımı yaşlanma sorunu yaşayanlara bire bir. Uygulama sayesinde yaşlanan cildiniz daha dinç görüntüye kavuşabilir. Operasyonu sıklıkla kadınlar tercih etmektedir. Az da olsa erkeklerinde tedavi yöntemine başvurduğu bilinmektedir. Ancak kadınların güzellik konusunda daha titiz davrandığını bilinmektedir. Bu yüzden yaşlanmayı önceleye tedavi kadınlar fazla tercih etmektedir.

Cildin yaşlanma süresini azaltmak ya da tersine çevirmek için yapılan operasyonel yönteme anti aging denir. Yöntem ile beraber cildin yenilenme işlemi gerçekleşir. Hormonal dengeler ve yaşlanmanın getirdiği hastalıkların önlenmesi amaçlanır. Tedavi yöntemi sayesinde yaşlılık cilde geç ulaşır. Yaşlılığın belirtileri vücut hatlarında görüntüsünü ileri bir tarihe atar. Kısacası yaşlanmayı yavaşlatır. Yaşınız ilerlese bile vücut yaşı daima genç bir görünümde kalır.

Vücudun yaşlanma süresi doğal yaşamın bir parçası olarak kabul edilmektedir. Fakat bu yaşlanma bazen erken gelebilir. İnsanın yaşadığı süreç yaşlılığı gerektiğinden daha çabuk geçirebilir. O zaman doğal yaşlanma süreci ortadan kaybolmaktadır. Birden fazla sebep vücuda olumsuz etki eder. Etkilere hem dış hem iç faktörlerde denilmektedir. Dış faktörlerde vücut daha çok temas ettiği yüzeylerden yaşlılığı almaktadır. Güneş ışınları bu faktörlerin başında gelmektedir. Güneş ışınlarına maruz kalan vücudun dış katmanı daha çabuk yaşlanmaya yol açmaktadır.

Cildin sürekli güneş ışınlarına maruz kalması dernin orta katmanını yıpratmaktadır. Bu katmanın zamanla yıpranması yaşlılığa neden olur. Serbest radikaller olarak bilinen ve halk dilinde stres şeklinde tabir edilen hastalık da yaşlanmayı arttırır. Cilde düzenli şekilde bakım yapmamak ve bilinçsiz şekilde kullanılan ürünlerde yıpratma nedenleridir.

İçsel olarak ise genetik ve hormonal faktörler başı çekmektedir. Ailede var olan genetik yapı sizlerede etki edebilir. Aynı zamanda cilt kuruluğu da zamanla yaşlanmaya sebebiyet verir. Nemsiz cilt kırışıklığa neden olmaktadır.

Anti aging bakımı için birden fazla yöntemle yapılabilmektedir. Vücudun hangi bölgesine operasyon uygulanacaksa o yöntem seçilmektedir. Anti aging bakımı uzmanlar tarafından sizlere uygun şekilde seçilmektedir. Günümüzde en fazla kullanılan yöntemler ise şu şekildedir;

  • Dolgu
  • Botoks
  • Örümcek Ağı estetiği
  • Anti Aging Yöntemiyle Kök Hücre
  • Lazer Uygulamaları
  • Mikro İğneleme Yöntemi
  • Mezoterapi

Anti aging bakımı yaptırmak için birtakım konular dikkat etmek gerekir. Uzmanlara göre anti aging bakımı 20 yaşından önce yaptırılmamalıdır. Genelde 25 ve 30 yaş sonrası dönemde kırışıklıklar kendini göstermektedir. Bu yüzden tedavi için doğru zamanı beklemekte fayda vardır. Anti aging için onarıcı ve önleyici bakımları da uzmanlar tavsiye etmektedir.

Yaşlılığı yavaşlatmak isteyen bireyler uzman kişilerden destek alarak bakım uygulayabilir. Yukarıda tek tek sayılan tedavi yöntemleri tercih edilebilir. Yaşlanmayı geciktirmek ya da yavaşlatmak için anti aging bakımı uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

Sizi arayalım
güzellik merkezi tanıtım filmi