Medikal Cilt Bakımı

Sağlık sadece hastalık ya da sakatlığın bulunmaması değil; fiziken, ruhen ve sosyal olarak tam bir iyilik halidir.

G?zelli?ini Ke?fet...

Medikal Cilt Bakımı

MEDİKAL CİLT BAKIMI

Her cilt tipinin ihtiyacı olan bakım farklıdır. Çok sık makyaj yapan kadınların ciltlerinde özellikle problemler kendini gösterir. Medikal cilt bakımı, cildin sağlıksız görünümünden arınması için yapılan işlemlerin genel adıdır. Ciltte biriken yağ ve pürüzsüz görünümün önüne geçen siyah noktalar medikal cilt bakımının öncelikle ilgilendiği konulardır. Dermokozmetik ürünlerin cilt üzerindeki olumlu etkileri ispatlanmıştır. 

Medikal cilt bakımı yapılmadan önce, kişinin cildi analiz edilir. Cilt bakımında herkese standart işlem yapılması son derece yanlış bir harekettir. Profesyonel merkezlerde cildin ihtiyacına göre bakım uygulanarak kısa sürede canlı görünen bir cilde sahip olabilirsiniz. Cilde bakım yapmadan önce, detaylı bir temizlik yapmak önemlidir. Öncelikle cildi rahatlatmak için bitkisel peelingler uygulanabilir. Bu sayede ciltte biriken yağ ve makyaj kalıntıları derinlemesine temizlenir. Yapılan bu işlemin ardından dermokozmetik ürünlerle cildin ölü hücrelerden arınması sağlanır

Medikal cilt bakımının en önemli uygulamalrından biri de buhar terapidir. Buhara maruz kalan cildin gözenekleri açılarak, yumuşar. Gözeneklerin açılması cildin daha derinden temizlenmesini kolaylaştırır. Tü mbunlar tamamlandıktan sonra son olasrak cildin ihtiyacına göre bir maske uygulanabilir. 

Cildinizin yaşına, tipine ve problemlerine göre uzmanlar tarafından belirlenen vitaminler ve ilaçlar sayesinde gözle görülür başarılı sonuçlar elde edilecektir. Gözeneklerin temizlenmesi cildinizin sıkı bir görünüme sahip olmasını sağlar. Profesyonel cilt bakımında tercih edilen frekans uygulaması ile, derinin elastikiyet özelliğini kaybetmemesi amaçlanır. 

Güneşin zararlı etkilerinden arınmak içinde medikal cilt bakımına başvurulmaktadır. Günlük uygulanan cilt bakımı rutinlerinin etkisi de medical cilt bakımından sonra kalıcılık gösterecektir. Cildinizin profesyonel bakım sonucunda kan dolaşımı da hızlanarak daha canlı bir görünüme kavuştuğunu da gözlemleyebilirsiniz. Düzenli yapılan medical cilt bakımının ilerleyen yaş dolayısıyla oluşan çizgilerin ve sarkmalarında, önüne geçtiği gözlemlenmiştir. 

Cildin yağ ve nem dengesinin korunması da medikal cilt bakımıyla mümkündür. Çil ve lekeler de düzenli bakım seansları sonucu minimuma indirilebilir. Uzun süre akne problemi yaşayan kişilerde cilt tiplerine göre uygulanan bakım sayesinde iyileşme görülecektir. Cilt ne kadar güzel korunursa yaş ilerledikçe o denli parlak ve hoş gözükür. 

Medikal cilt bakımında kullanılan ürünler doğaldır. Kimyasal uygulama yapılmadığı için kadın- erkek ayrımı olmaksızın herkese uygulanabilir. Cilt sağlığı için ayda bir yapılması tavsiye edilse de bütçeniz ve vaktiniz elvermiyorsa iki ayda bir de tercih edebilirsiniz. 

Medikal cilt bakımı sonrası dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Cilt yeni işleme maruz kaldığı için henüz dış etkenlere hazır değildir. Güneş ışığının zararlı etkilerine karşı hassas olması sebebiyle güneş koruyucu kullanılması tavsiye edilir. Aynı zamanda kimyasal ürünlerle temastan kaçınılmalıdır. Medikal cilt bakımı uygulamasından sonraki 3 saatlik zaman diliminde cildin su ile temas etmemesine özen gösterilmelidir. Sigara içilmemesi de ayrıca cilt bakım uzmanınızın tavsiyeleri arasında olacaktır.  Bakım yapıldığı gün cilde kozmetik ürün sürülmemesi de dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir. 

Profesyonel cilt bakımının çok pahalı olduğu düşünülse de sağlıklı bir cilt için bu uygulamalara ihtiyaç vardır. Medikal cilt bakımında her cilt tipi birbirinden farklı özellikler gösterdiği için herkese kullanılan bakım ürünü farklıdır. Cilt bakımı ücretinin sabit olmaması bundan kaynaklanmaktadır. Kişiye göre uygulanması doğru görülen ek işlemler fiyatın değişmesine sebep olabilir. Medikal cilt bakımı için belirli bir fiyat söylemek doğru olmayacaktır. 

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

Sizi arayalım
güzellik merkezi tanıtım filmi