Kalıcı Makyaj Tedavisi

Sağlık sadece hastalık ya da sakatlığın bulunmaması değil; fiziken, ruhen ve sosyal olarak tam bir iyilik halidir.

G?zelli?ini Ke?fet...

Kalıcı Makyaj Tedavisi

Kalıcı makyaj, son yıllarda en çok uygulanan tedavi yöntemlerinin başında gelmektedir. Kadınlar tarafından tercih edilen tedavi yöntemi her geçen gün popülerliliği artmaktadır. Kadınlar için makyajın önemli olduğu zaman diliminde kalıcı yöntem kurtarıcı olmaktadır. Güzellik salonlarına kalıcı makyaj tedavisi için başvuranların sayısı her geçen gün artmaktadır.

Kalıcı makyajın yapılabilmesi için belli şartları ve durumların oluşması da gerekmektedir. Aynı zamanda kalıcı makyaj operasyonu doğal olmalıdır. Yapay şekilde yapılan yöntemler iyi sonuçlar vermeyebilir. Bu yüzden uygulama yapılırken doğal ve organik ürünlerin olması gerekir. Güzelleşmek isteyen kadınlar içinde bu konu son derece önemlidir.

Kalıcı makyaj, organik boyalarla birlikte istenilen bölgeye mikro iğnelerle uygulanan tedavi yöntemidir. Adından da anlaşılacağı üzere yapılan makyaj tamamen kalıcıdır. Tedavinin amacı da buna yöneliktir. Makyak işlemi “micropigmentation” ismiyle de bilinmektedir. Renk pigmentleriyle beraber cildin yüzeyine işlenmesidir.

Renk pigmentleri cildin ortalama 0.25 milimetre altına kalıcı olacak şekilde işlenir. İğneleme yöntemiyle makyajın işlenmesi gerçekleşir. Kalıcı makyaj tedavisi teknolojinin gelişmesiyle en bilindik ve kaliteli yöntemlerin başında gelmektedir. Uygulama vücutta her kısma yapılmamaktadır. Kalıcı makyajın en çok tercih edildiği bölgelere tedavi yöntemi uygulanmaktadır.

Kalıcı makyaj, 8 farklı uygulama ile yapılabilmektedir. Vücutta yer alan bölgelerin 7’si içinde operasyon yapabilmek mümkündür. 

  • Areola, 
  • Kaş Kontürü, 
  • Dudak Kontürü, 
  • Dudak İçi Renklendirme,
  • Dipliner, 
  • Kirpik Eyeliner ve Saç Simülasyonu 
  • Kaş Kontürü, 
  • Dudak Kontürü ve Kirpik Eyeliner

en fazla başvurulan yöntemlerdir.

Kaş Kontürü: Kaşların seyrek olduğu durumlarda “Kaş Kontürü” yöntemine başvurulur. Yapılan tedavi yöntemi sayesinde kaşlar daha güzel bir görünüme kavuşur. Ayrıca kalın kaşlarda da düzeltme işlemleri yapılarak daha narin ve zarif bir görünüm kazandırılır. Kaş kontürü ortalama 2 ile 3 sene arasında kalıcılığını korur.

Dudak Kontürü: En fazla biçimsiz ve düzgün bir yapıya sahip olmayan dudak tedavilerinde uygulanır. Buna ek olarak solgun dudak yapısı, renk kaybı, ince dudak yapısı ve ruj kullanmakta zorluk çekenlerin birinci tercihi olmaktadır. Kalıcı makyajlar arasında en fazla kullanılan tedavi yöntemlerinden biridir. Uygulama ile beraber dudaklar daha canlı ve doğal gözükmektedir. Kişilerin isteğine göre bir renk belirlenir ve uygulama bu renk üzerine başlatılır.

Kirpik Eyeliner: Kadınların en çok başvurduğu üçüncü yöntem ise Eyeliner. Kirpiklerde kalıcı güzellik isteyen kadınlar Eyeliner ile tedavi olurlar. Kalıcı makyaj uygulamasında al ve üst kirpiklerde daha belirgin hale gelir. Renklendirme yapılarak canlı tutulması sağlanır.

Kalıcı makyaj tedavisi uygulandıktan sonra 2 ile 4 hafta bekleme süresi bulunmaktadır. Yapılan işlemlerin tam sonuç verebilmesi için bu sürenin geçmesi gerekir. 1 ayın sonunda istenilen düzeye ve seviyeye gelmektedir. Ayrıca uygulanan bölgelere göre farklılıkta göstermektedir. Dudak kısmına uygulanan tedavilerde yeni bir deri çıkacağından sabretmek de fayda vardır.

Operasyondan sonra kişilerin kendilerini koruması gereken kuralları bulunmaktadır. Bu kurallar tamamen uygulamanın iyi sonuç vermesi içindir. İyi sonuç vermesinin yanında sağlığınıza bir tehlike gelmemesi için dikkat etmek gerekir.

Uygulama sonrasında 24 saat içinde fazla suya temas edilmemelidir.

Güneşin olduğu saatlerde dışarı çıkılmamalıdır.

Solaryum ve cilt bakımı gibi güzellik unsurlarından kesinlikle uzak durulmalıdır.

1 hafta boyunca denize veya havuza girilmemelidir.

Kalıcı makyaj uygulanan bölgeye hiçbir şekilde kozmetik ürün kullanılmamalıdır.

Kalıcı makyajlar son derece steril edilmiş ortamda yapılmaktadır. Uzman ve deneyimli kişiler tarafından tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Kullanılan mikro iğneler steril olduğu için son derece güvenlidir. Bu yüzden herhangi bir risk taşımamaktadır. Fakat makyaj sonrası kişilerin kendilerini korumaları gerekir.

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

Sizi arayalım
güzellik merkezi tanıtım filmi