Pasif Jimnastik

Sağlık sadece hastalık ya da sakatlığın bulunmaması değil; fiziken, ruhen ve sosyal olarak tam bir iyilik halidir.

G?zelli?ini Ke?fet...

Pasif Jimnastik

PASİF JİMNASTİK

Günümüzde birçok insanın en büyük problemi kilolardır. Aşırı sayılabilecek kilolar insanların canını bir hayli sıkmaktadır. Son yıllarda gelişen yeni teknik ve yöntemlerle kilo problemleri daha kolay atlatılabilmektedir. Pasif jimnastik adı altında insanlar istedikleri kilolardan kurtulabilir. Aynı zamanda bu yöntemle beraber istenilen sıkılığa da kavuşmak son derece mümkündür.
Son yıllarda popüler hale gelen pasif jimnastik birçok kesimden tercih edilmektedir. Başta kadınlar olmak üzere erkeklerde bu yöntemle beraber istedikleri kiloya kavuşmaktadır. Yine de kadınların kendilerine daha çok bakması sebebiyle tercih ettiği bilinmektedir. Tedavinin büyük kolaylık sağlamasının yanında doğru şekilde uygulaması da önemlidir.
Pasif jimnastik yöntemini tercih edecek olan kadınların dikkat etmelerinde fayda vardır. Tedavinin uygulandığı yöntem ve yer önemlidir. Sonuçta yanlış uygulanmasıyla olumsuz sonuçlar doğurabilir. Zahmet etmeden ve fazla efor harcamadan pasif jimnastik ile zayıflamak mümkün. Zaman kaybının az olması kişiler tarafından birinci tercih nedeni olmaktadır.

Vücudun belli başlı kas yapısı bulunmaktadır. Sürekli çalışan ve hiç çalışmayan ya da aktif olmayan kaslar bulunmaktadır. Kasların yeteri düzeyde çalışmaması insanlarda farklı etkiler bırakmaktadır. Bu etkilerin bazıları olumlu olabilirken bazıları da olumsuzdur. Pasif jimnastik çalışmayan kasları harekete geçirmektedir. Pasif jimnastik nedir, sorusuna şu şekilde yanıt verebilmek mümkünüdür:

Vücutta çalışmayan kasların radyo dalgalarının yardımıyla hareket etmesini sağlamaktır. Daha önce çalışmayan ya da yeterince işlev görmeyen kaslar, pasif jimnastik tedavisiyle yeniden aktif hale gelir. Kaslara radyo dalgaları ile uyarıcı mesajlar iletilir. Bu mesajların iletilmesiyle birlikte kaslar harekete geçer.

Vücutta yer alan kasların hangisi problemli ise oraya müdahale edilmektedir. Onun dışında herhangi bir bölgeye ekstradan müdahale yapılmamaktadır. Sadece işlem görmeyen kaslara müdahale edilerek çalışması sağlanır. Operasyonun ana gayesi fiziksel efor harcama hissini vermesidir. Aynı bir spor salonunda harcanan enerji pasif jimnastik ile yapılabilmektedir.

Fiziksel bir güç harcanması sayesinde istenilen kilolardan kurtulmak mümkündür. Aynı zamanda geleneksel spora göre birden fazla bölgeye uygulanabilmektedir. Eş zamanlı vücudun istenilen yere uygulanması önemli bir avantaja dönüşmektedir. Uygulamanın herhangi olumsuz bir tarafı da bulunmamaktadır.

Son olarak önemli bir uyarıda bulunmak gerekir. Pasif jimnastik uygulaması tek başına kilo vermede yeterli olmayabilir. Uygulama vücudun sıkılaşması ve yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlar. Bu adımdan sonra asıl iş uygulamayı yaptıran kişilere düşmektedir. Devamında dikkat edildiği takdir de istenilen kilolara düşmek hayal değildir.

İşin en önemli kısmı pasif jimnastiği uygulayabilmektir. Doğru metot ve yöntemlerle uygulandığı zaman çok iyi sonuçlar verebilmektedir. Bu yüzden uygulama esnasında çok dikkat edilmelidir. Uzman kişiler tarafınca yapılan operasyonların daha başarılı olduğu gözlemlenmektedir. Uygulama metodunu sırasıyla şu şekildedir:

Öncelikle vücutta çalışmayan problemli kas yapısı belirlenir.

Kas yapısının belirlenmesinin ardından uyguluğu tespit edilir.

Vücuda uygun elektrikli pedler seçilir.

Çalışmayan kas bölgesi için pasif jimnastik uygunsa tedavi yöntemine geçilir.

Yumuşak pedlerin yardımıyla vücuda elektrik verilir. Bu elektrik oldukça düşük voltajlıdır.

  • Pasif jimnastik belli başlı hastalıkların dışında herkese uygulanabilir. Bu hastalıklar,
  • Kalp Rahatsızlığı (Kalp Pili),
  • Hamile Kadınlar,
  • Regl Döneminde olan Kadınlar,
  • Bunların dışında herkes pasif jimnastik tedavisini uygulatabilir. 

Fakat hekim onayı olduğunda kalp piline sahip kişilerde operasyon geçirebilirler.

Pasif jimnastik ortalama 15 seans olarak uygulanmaktadır. Seans sayısı kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. 1 seans, haftada en fazla 3 ya da 5 kere yapılabilmektedir. Bir seansın süresi ise 30 dakikadan fazladır. Etkisini görmek için 10 seansı geçirmek gerekir.

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

Sizi arayalım
güzellik merkezi tanıtım filmi