Kavitasyon

Sağlık sadece hastalık ya da sakatlığın bulunmaması değil; fiziken, ruhen ve sosyal olarak tam bir iyilik halidir.

G?zelli?ini Ke?fet...

Kavitasyon

KAVİTASYON

Her kadın için zayıflamak çok önemlidir. Sürekli fit gözükmek ve istenmeyen kilolardan uzak durmak kadınların önceliğidir. Güncel hayatta zayıflamak için bin bir çeşit yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerle bireyler zayıflama çabası içine girmektedir. Kavitasyon yöntemleri de bunlardan biridir.

2010 yılından sonra kavitasyon yöntemi insanlar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Zayıflama isteyen ya da yağlarından kurtulmak isteyen bireyler bu yönteme başvurmaktadır. Bölgesel zayıflama yöntemi denildiği zaman akıllara kavitasyon başlarda gelmektedir. Özellikle de bayanların pasij jimnastik ile beraber tercih ettikleri bir yöntemdir.

Kavitasyon, vücutta sorunlu olarak gösterilen bölgeye ultrasonik ses dalgalarıyla yağ yakma işlemidir. Ses dalgaları sayesinde vücutta bulunan fazlalıklar giderilmektedir. Yağları yakmaya yaradığı gibi bölgesel zayıflamada da olumlu sonuçlar vermektedir. Kısacası kavitasyon bir selülit tedavi yöntemidir. Daha çok selülit tedavi yöntemi olarak bilinmektedir.

Ultrasonik ses dalgaları vücuda çok düşük seviyede uygulanmaktadır. Dalgaların içinde yer alan sıvı yardımıyla belli hava kabarcıkları oluşur. Açığa çıkan enerji ile birlikte basınç dalgaları bir anda serbest kalır. Titreşimlerin uygulanan bölge üzerinde sürekli devam etmesi sonucu yağ yakma işlemi gerçekleşir.

Her uygulama ve tedavi yönteminde olduğu gibi kavitasyonda da doğru uygulamak gerekir. Tedaviyi doğru uygulamak iyi sonuçlar verdiğinin habercisidir. İşlem herkesin bildiği ultrason cihazıyla yapılmaktadır. Önceden uygulanacak bölge tespiti edilir. Bölgenin tespiti sonrasında deri yüzeyine jel sürülür. Jelin üzerinden ultrason cihazıyla tedavi yöntemine başlanır.

İşlem sırasında ıslık tarzında bir ses çıkmaktadır. Uygulama süresi boyunca ses devam etmektedir. Burada kişilerin panikleyeceği hiçbir şey yoktur. Uygulama tamamlanana kadar az hareket etmek de fayda vardır. Ayrıca tedavi uygulanırken bol su tüketimi yapılmaktadır. Uygulayan uzmanlar kısa molalar vererek, kişilerin su ihtiyacı karşılanır. Su içme sıklığı işlem bittikten hemen sonra ve bir gün boyunca devam etmelidir.

Kavitasyon uygulaması birden fazla bölgeye yapılmaz. Vücudun farklı bölgelerine aynı anda yapılması sakıncalıdır. Bir bölgenin bitmesinin ardından diğer yüzeye geçilmelidir. Ve kavitasyon vücudun en sıkıntılı bölgelerine yapılmaktadır. Sırt, basen, kol ve bel gibi bölgelerdir.

Kavitasyon uygulamasının en büyük avantajı ağrısız şekilde tamamlanmasıdır. İşlem için anestezi uygulamaya gerek yoktur. Aynı zamanda uygulanan bölgede hiçbir şekilde iz bırakmamaktadır. Cerrahi bir yöntem içermemektedir. Uygulama sonrasında kişiler günlük hayatına istediği şekilde devam edebilmektedir.

 

Kavitasyon yöntemi uygulandıktan kısa süre sonra etkisini göstermektedir. Tedavinin tamamlanmasıyla birlikte yağ yakma işlemi hemen gerçekleşir. Her işlemin uygulandığı seansta ortalama 2 cm incelme gözükebilir. 5 ile 7 seans sonunda ise 10 cm incelme meydana gelmektedir. Böylece istenilen zayıflama işlemi oluşur. 5 ya da 7 seansın sonunda 1 ile 3 beden bir zayıflama yaşanır.

Tedavinin seans ortalama 45 dakika sürmektedir. Uzmanlar yapılacak olan işlemi 40 ile 50 dakika arasında tamamlamaktadır. Her seans için bu süre geçerlidir. Genellikle haftada 1 seans uygulanmaktadır. Toplamda ise 10 seansa kadar sürebilmektedir. Ortalama 6 ile 8 seansta da bitmesi mümkündür. Bu tamamen kişiden kişiye değişiklik gösterir.

Kavitasyon öncelikle kadınlara uygulanmaktadır. Ancak tercih edecek olan erkeklerde tedaviyi kullanabilir. Ancak şeker hastalığı, vücutta platin, yaşlılar, kalp pili ve hipertansiyon hastalarında tedavi uygulanmaz. Uygulanması son derece risklidir. 6 aydan daha kısa sürede sezeryan olacak kişilere de uygulanmaması gerekir.

Kavitasyon doğru yapıldığı sürece yan etkisi görülmez. Ancak uygulayış tarzında farklılık yaşanırsa oksidan maddeleri ortaya çıkmasına neden olabiliri. Ultrason cihazının belli mesafe de olmaması tiroid, over ve testis kanserine yol açabilir. Ancak normal şartlarda geçici ağrı ve kızarıklar yaşanabilir. Uygulamanın doğru yapılması bu gibi riskleri ortadan kaldırır.

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

Sizi arayalım
güzellik merkezi tanıtım filmi