Epilasyon

Sağlık sadece hastalık ya da sakatlığın bulunmaması değil; fiziken, ruhen ve sosyal olarak tam bir iyilik halidir.

G?zelli?ini Ke?fet...

Epilasyon

EPİLASYON

Epilasyon İstenmeyen tüylerden kurtulma işlemine verilen genel bir addır. Kadınların daha çok tercih ettiği bilinse de son zamanlarda erkeklerde epilasyon için daha sık randevu almaya başlamıştır. Tüylenme ya da kıllanma sorunu tek seferde çözüme kavuşturulacak kadar kolay değildir. Profesyonel bir epilasyon aletiyle düzenli periyodlarla yapılan epilasyon sayesinde tüylr kısa bir süre sonra seyrelmeye başlayacaktır. Epilasyon deyince çoğu kişinin aklına geleneksel yöntemler gelir. Beauty Boss ise teknolojiye ayak uydurarak daha hızlı ve kalıcı çözüm olan lazer epilasyon hizmetini son sürat sağlamaktadır. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için onlarca çözüm var. Peki neden lazer epilasyon daha fazla tercih edilmeye başlandı? Buna net bir cevap verelim. 

Lazer Epilasyon yapıldıktan sonra, sizden istenilen epilasyon yapılan bölgeye 15 – 20 dakika kadar buz uygulamaktır. Bu kızarıklığı ve şişliği azaltır aynı zamanda da cildin rahatlamasını sağlar. Epilasyon bittikten sonra bölgeyi nemlendirme de doktorlar tarafından tavsiye edilir. İşlem sonrası ilk 24 saat sıcak su ile temastan kaçınılmalıdır. Yaklaşık 15 gün bronzlaşmak için güneşlenmemeli ve solaryuma girilmemelidir. Epilasyon yapılan bölgelerin çok fazla yorulup tere maruz bırakılması da tavsiye edilmez. 

Lazer epilasyonu kıllanma ve tüylenme sorunu yaşayan herkes yaptırabilir. Buna rağmen lazer epilasyonu yaptırmaması gereken kişiler de vardır. Kıl yapısı gelişimini henüz tamamlamamış olan kişiler için lazer epilasyon uygun değildir. Lazer epilasyonu herhangi bir yerde yaptırmanız da oldukça risklidir. Bunun en önemli sebebi ise hijyen! Hamilelerin ve kemoterapi görenlerin ise lazer epilasyona gitmesi sağlık açısından zararlıdır. Uzmanlar tavsiye etmez. Cildinde herhangi bir hastalık bulunan kişiler de lazer epilasyon yaptırmadan önce muhakkak hekime sormalıdır. Lazer epilasyon yaptırmaması gereken bir diğer kişilerde Hepatit B hastalarıdır. Unutmamalıdır ki tüylerden kurtulmanın tek yolu lazer epilasyon değildir. 

Ağda bantları tüylerden kurtulmak için harika bir icar olsa da acı hissinin önüne geçememiştir. Epilasyon ise daha az acı duymanızı garanti eder. İstenmeyen tüyler için kökünden çözüm olarak bilinmesi ve halk arasında yayılması bu seçeneği daha popüler hale getirmiştir. Cımbız, ip, ağda gibi kolay gibi gözüken alternatiflerin tarihe karıştığı artık kabul edilmelidir. Lazer epilasyonun dışında tüylere uygulanan işlemler her zaman masumane sonuçlar doğurmayabilir.Beauty Boss’da gerçek epilasyon deneyimini yaşarsınız. Cilt tipinize göre de epilasyon seansınız tamamlandığında tüyleriniz ya artık hiç çıkmaz yahut seyrelmeye başlar. Epilasyonda başarı işidir. Modern cihazların kullanılmadığı epilasyon müşteriyi pek memnun etmeyecektir. Kullanılan ürün epilasyon başarı oranını iyi veya kötü yönde muhakkak etkiler. 

Epilasyon yaptırmak isteyenlerin sorduğu en yaygın sorulardan biri de epilasyonun hangi bölgelere uygulanması gerektiğidir. Kadınlarda, yüz bölgesi, ense, koltuk altı, göbek, kalça, omuz, göğüs, sırt, bacak ve bikini bölgesi epilasyon yapılabilen kısımlardır. Erkeklerde ise, sırt, koltuk altı, göğüs, sakal ve sakal üstü, ense, kol, omuzlar, el ve ayakların üst kısmı, kaş ortası epilasyona uygun bölgelerdir. Lazer epilasyon ağda gibi acı veren bir yöntem olmadığı için kadınların ve erkeklerin muhtemel tercihleri arasındadır. Epilasyon yaptırmak istediğiniz bölgeler hakkında uzmanınızla görüşüp fikir almanız sağlıklı olacaktır. Epilasyon işlemi vücudun farklı yerlerinde farklı sürelerde tamamlanmaktadır. Uygulanan bölgenin genişliği sürede belirleyici etkendir. Bu epilasyonun uygulanmasının mümkün olmadığı yer hassas ve ince yapısından dolayı göz çukurudur. Lazer epilasyon işlemi kesinlikle merdiven altı yerlerde yapılmamalıdır. İşlem esnasında koruyu gözlük takılması gereklidir. Bu lazer ışığından gözlerin etkilenmesinin önüne geçer. 

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

Sizi arayalım
güzellik merkezi tanıtım filmi