Ortez Uygulamaları

Sağlık sadece hastalık ya da sakatlığın bulunmaması değil; fiziken, ruhen ve sosyal olarak tam bir iyilik halidir.

G?zelli?ini Ke?fet...

Ortez Uygulamaları

Ortez tedavisi bir güzellik operasyonu olarak görülmemektedir. İnsanların mecburi ihtiyacından dolayı ortez uygulamasına başvurulmaktadır. Vücutta yer alan bazı bölgelerin tam olarak çalışmaması ya da çalışmaması durumunda ortez uygulamaları tercih edilmektedir. Tedavi yöntemi sayesinde vücutta tam olarak çalışmayan uzuv, yeniden işlev hale gelmektedir.

Uygulama hastane, medikal ve güzellik salonları gibi birçok klinikte tedavi edilebilmektedir. Uzman kişiler tarafından uygulanan operasyonlar başarıyla sonuçlanmaktadır. Ortez uygulamaları ayrıca hazır şekilde de bulunmaktadır. Eczane ve medikal dükkanları gibi pek çok yerde satışı yapılmaktadır. Fakat dışarı da satılan malzemeler standart boyutlarda üretilmektedir. Kişiye özel ortezler bulmak imkansızdır. Standart vücut yapısına göre ortez çeşitleri vardır.

Uygulama merkezlerinde ise kişiye özel ortez uygulamaları yapılmaktadır. Herkese ayrı bir ortez tedavisi uygulanır. Ölçüler tamamen birebir olur. Standart ortezlerin dezavantajı çoktur. Kişiye göre ortezlerde risk payı neredeyse sıfırdır. Bu yüzden tercih edecek olan pek çok kişi, standartları almamaktadır. Bunun yerine kendi boyutlarına uygun ortezleri tercih etmektedir. Uygulamaların bire bir uygun yapılması birçok kişi tarafından tercih sebebidir.

Ortez uygulamaları, sağlıklı adım için önem taşıyan muhteşem buluşlardan biridir. Hayatı verimli yaşamak, kişi kendini iyi hissettinde mümkündür. Ortez uygulamaları buna yardımcı olur. Kişiye özel olarak silikon malzemeden hazırlanan, ayaktaki baskıyı ve fazla yükü dengelemeye yarayan bu koruyucu desteği eczanelerden ve medikal marketlerden temin etmenizde mümkündür. Burada dikkat edilmesi geeken husus, hazır olarak bulunan ortezin kişiye özel tasarlanana göre konforunun daha düşük olmasıdır. Kişinin problemini hedef alarak birebir ayağına göre hazırlanan ortezler, amacına daha uygundur. Aşağıda adı geçen rahatsızlıklardan birine sahipseniz kişiye özel ortez tavsiye edilir. 

  • Ön taban çökmesi 
  • Ayak ve parmakta görülen deformasyonlar
  • Kemik büyümeleri
  • Eksik parmağı tamamlama
  • Batık tırnaktaki baskıyı azaltma 
  • Çatlaklar
  • Kemik çıkıntılar 

Sıralanmış olan bu problemlerin ilerlemesi kişiyi ciddi anlamda acı yönünden zorlayacaktır. Yaptığınız işlerin verimini artırmak, gün içindeki temponuzdan keyif almak istiyorsanız yaşadığınız bu tür sıkıntılara çözüm olarak ortez uygulamalarını düşünebilirsiniz. 

Profesyonel çözümler her zaman amatör olanlara göre çok daha fazla memnuniyet oranına sahiptir. Ortezler ile hazır silikonlar kıyaslandığında parmak ve ayak deformasyonlarında kalıcı sağlık sunanın daima ortezler olduğu görülmecektir. Bunun ilk sebebi ortezlerin kişiye özel hazırlanmasıdır. Kişinin rahatsızlığına göre şekillendirilen ortezler sağlık sorununu kısa sürede ortadan kaldırmaya yöneliktir. Özel olarak hazırlanan ortezlerin uzun ömürlü, yıkanabilir ve onarılabilir olması ise ayrıca bir avantajdır. 

Ortez uygulaması için herhangi bir sınır yoktur. Çocuk, genç, yaşlı ihtiyaç olduğu takdirde ortez uygulaması yaptırabilir. Özellikle küçük yaşta yapılan ortez uygulamalarının basış bozukluklarını yüksek oranda düzelttiğini biliyor muydunuz? Basış bozukluğundan kaynaklı ağrı ve hassasiyet kişiye rahatsızlık verir. Bu konuda nasıl olsa büyüyünce düzelir gibi bir düşünce yanlıştır. Basış problemleri basit şekilde tedavi edilebilir. Ortez uygulaması ise son derece kolay ve kesin çözümlerden biridir. 

Hasta kendi kendine teşhis koyup ortez kullanıp kullanamayacağına karar veremez. Ortez doğru hekim, doğru hasta, terapist ve ortotist ile beraber karar verilebilir. Kişinin problemi hedef alınarak ortez hazırlanması en sağlıklı olanıdır. Bu konuda uzmanlara danışılmadan hareket edilmesi ayak sağlığını tehlikeye atabilir. Uzmanların karar verdiği özel destek bölgesine yoğunlaşarak hazırlanan ortezler parmak duruş ve basış bozukluğunun önüne geçmek için en etkili çözümlerden biridir. 

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

Sizi arayalım
güzellik merkezi tanıtım filmi