Deforme Tırnak Bakımı

Sağlık sadece hastalık ya da sakatlığın bulunmaması değil; fiziken, ruhen ve sosyal olarak tam bir iyilik halidir.

G?zelli?ini Ke?fet...

Deforme Tırnak Bakımı

Vücudun güzelleşmesi ve aynı güzelliği koruması son derece önemlidir. Belli bir güzelliğe sahip olan insan vücudu zamanla yıpranır ya da eskimeye yüz tutar. Vücutta yer alan belli bölgelere gerekli tedavi ve operasyonlar yapılmazsa daha da eskimeye yüz tutar. İnsan vücudunda çabuk deforme olan ve yıpranan yerlerin başında ise ayak kısımları gelmektedir.

Ayaklar, dış etkenlere bağlı olarak sürekli deforme olabiliyor. Yanlış yapılan seçimlerden dolayı ayak yapısının bozulduğu herkes tarafından bilinmektedir. Hem ayak hem de tırnak yapısı yapılan yanlışlarla beraber hastalığa adeta davetiye çıkarmaktadır. Eski görünümüne kavuşması içinde belli bir uğraş vermek gerekmektedir. Deforme tırnak bakımı yaptırmak da çözüm yöntemlerinde biridir.

Deforme tırnaklar, insanların birçoğunda sıklıkla yaşanılan bir sorundur. Uzun süre ayakta vakit geçirenler ve yanlış ayakkabı seçimi hastalığın başlıca sorunları arasındadır. Bu iki sorunda ayakta ve tırnak yapısında ciddi hastalıklar oluşmaktadır. Ve fazla vakit ayıramayan bireyler için durum daha da kötüye gidebilmektedir. Burada yapılacak erken müdahaleler sayesinde yeniden ayakları canlandırmak mümkün hale gelmektedir.

Tırnak üzerinde yaşanmış olan çeşitli operasyon veya travma sonucunda kalıcı şekil bozukluğuna deforme tırnak denir. Kalıcı olarak yer edinen deforme tırnak bozukluğu belli tedavi yöntemleriyle giderilebilmektedir. Deforme tırnak tedavilerini herkes uygulatabilir. Herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Fakat kronik rahatsızlığı bulunan ya da tırnağın bulunduğu yerde ekstra problemler yaşayanların hekime gözükmesinde fayda vardır.

Deforme tırnak sadece ayak kısımlarında da yaşanmamaktadır. El tırnaklarında belli deformeler yaşanabilir. Bu deformeler hem dış etkenlere hem de insanların kendi iradesiyle yapmasına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Deforme tırnak bakımı için yetkili kişilerden yardım almak her zamanda iyidir. Kendi başınıza tedavi yöntemi uygulamak kötü sonuçlar doğurabilir.

Bakım konusunda evde kısıtlı imkanlarla uygulama yapılabilir. Ancak kesin sonuç isteyenler bir uzamana danışmalıdır. Uzmanların izlediği yol doğrultusunda tırnaklarınız eski düzene kavuşabilir. Ancak kendiniz bir uygulama yaptığınızda sonucun ne olacağını bilemezsiniz.

Deforme tırnak oluşumu pek çok nedene bağlıdır. Dış etkenlere bağlı olduğu kadar iç etkenlerden kaynaklanan durumlarda da bozukluk yaşanabilir. Deforme tırnakların asıl nedenleri ise şu şekildedir;

  • Yanlış ayakkabı kullanımı
  • Düzgün şekilde yapılmayan tırnak kesimi
  • Tırnak ve deri hastalıkları
  • Travma çeşitleri
  • Tırnak yeme
  • Genetiğe bağlı durumlar
  • Şekil bozuklukları
  • Farklı girinti ve çıkıntılar

Bu ve buna benzer durumlarda deforme tırnaklara sıkça rastlanmıştır. Ancak bu problemlerin hiçbiri geçmeyecek türden değildir. Her birini doğru uygulanan tedavi yöntemleriyle çözüme kavuşturmak mümkündür.

Tırnakta yer alan deformasyonun diğer bir nedeni ise, vücudun vermiş olduğu tepkilerdir. Bazen ister istemez vücut kendini koruma altına alabilmek için farklı tepkiler ortaya çıkarabilir. Bunların sonucunda da bizlerin istemediği durumlar ortaya çıkar. Baskı altında olan tırnak yanlış seçimlerle birlikte deforme olur. Kısacası tırnağın canlı kısmı zamanla kalınlaşır. Ve bu da ciddi ağrılara sebep olur. Ağrımasının yanında görüntü olarak göze hoş gelmeyen bir yapıda durur.

Deforme tırnak bakımı için güzellik merkezlerinde pek çok uygulama yapılabilmektedir. Bu uygulamaların başında protez tırnak sistemi gelmektedir. Uzun ömürlü ve kolay bir yapıya sahip olması nedeniyle sıkça tercih edilmektedir.

Uygulama öncesi kişinin tırnak yapısı incelenir. Ne gibi sağlık problemleri olduğu ortaya çıkarılır. Ve daha sonrasında uygulamaya geçilir. Kalınlaşmış tırnak üzeri ve çevresi güzelce temizlenir. Kalın tabaka yüzeyi bölgeden çıkartılır. Ayrıca destek bakım ürünleri ile tırnak yapısı daha temiz hale getirilir.

Jel tırnak her bakımdan sonra kolay şekilde uygulanabilir. Jel tırnak sayesinde kötü görüntüler yok olur. Tüm tırnak yapıları birbirine eş değer şekilde olur. Aynı zamanda doğal bir görünüm kazanır.

 

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

Sizi arayalım
güzellik merkezi tanıtım filmi